tydzien 2024m

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa i jest obchodzone w setkach placówek bibliotecznych, oraz oświatowych w całym kraju. XXIII OTCD odbędzie się w dniach 1-7 czerwca pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie” - czytamy na oficjalnej stronie organizatora Fundacji ABCXXI.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka Tydzień Czytania Dzieciom, 3 czerwca 2024 roku o godz. 10.00 zainauguruje Prezydent Miasta Tarnobrzega – Łukasz Nowak. W trakcie wydarzenia zostanie również zaprezentowana wystawa „Bolek i Lolek poszukiwacze przygód” udostępniona przez Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Ponadto, przez cały tydzień, w agendach i filiach bibliotecznych z młodymi czytelnikami spotykać się będą tarnobrzescy autorzy i ilustratorzy literatury dla dzieci, pasjonaci swoich zawodów oraz bibliotekarze. W trakcie spotkań głośnego czytania goście opowiedzą o swoim dorobku twórczym, jak również porozmawiają o wpływie czytania na rozwój wyobraźni, kreatywności i kształtowaniu osobowości człowieka.

tydzien 2024